שיפוץ גירים רציפים

עמוד הבית / שיפוץ גירים רציפים

תיבת הילוכים רציפה הידועה גם בשם CVT היא למעשה תיבת הילוכים הפועלת כתיבת הילוכים אוטומאטית וזאת ללא כל התערבות מצידו של הנהג במהלך החלפת ההילוך. ההבדל בין תיבת הילוכים רציפה (CVT) לבין תיבת הילוכים אוטומטית מצוי במנגנון הפנימי הרציף השונה באופן פעילותו. תיבת הילוכים זו מאפשרת למעשה ביצועים מרביים של המנוע וכל זאת תוך ניצול אנרגיה משופר הבא לידי ביטוי גם בצריכתת דלק חסכונית יותר בהשוואה למערכות תיבות הילוכים אחרות.

תיבת ההילוכים הרציפה היא למעשה תיבת הילוכים חסרת הילוכים מובנים, כאשר כל המנגנון האחראי על העברת ההילוכים מתבסס על רכיבים שונים בצורת חרוטים וכדורים. רכיבים אלו מעבירים ביניהם כוח באמצעות רצועות ו/או מגע ישיר, כאשר השינוי במיקום נקודת המגע ביניהם הוא זה המאפשר את השינוי ביחסי העברת ההילוך.

שיפוץ גירים רציפים –מתי ?

שיפוץ גיר רציף הינה פעולה מקצועית אותה מומלץ וחשוב לבצע ברגע בו אתם מתחילים לזהות בעיות בזמן העברת ההילוכים ברכב. כמו כן, חשוב לזהות רעשים שונים המופיעים בזמן מעבר ההילוכים ולדעת לזהות מתי מדובר ברעש שגרתי של מעבר ההילוך ומתי מדובר ברעשים המחייבים בדיקה ממוחשבת של מערכת הגיר הרציף לצורך איתור התקלה.

בדומה לכל הליך שיפוץ גיר אחר, גם שיפוץ גירים רציפים, חשוב לבצע לאחר אבחון מדויק של התקלה במערכת הגיר וזאת באמצעות בדיקה ממוחשבת (דיאגנוסטיקה). בדיקה זו מאפשרת לצוות המכונאים האמון על הליכי שיפוץ הגיר לזהות באופן המדויק ביותר את מקור התקלה ולפעול לתיקון הבעיה באמצעות הליכי שיפוץ גיר רציף.

טופ קאר סנטר – המומחים לשיפוץ גירים רציפים

אצלנו בטופ קאר סנטר, תוכלו למצוא מחלקת שירות ייעודית העוסקת ומתמחה בהליכי שיפוץ גירים לכל סוגי תיבות ההילוכים ולכל סוגי הרכבים, לרבות, תיבות הילוכים רציפים. לרשותנו, הידע, הניסיון והציוד הנדרש לצרכי שיפוץ גירים רציפים, כאשר כל פעולת שיפוץ מתחילה ומסתיימת בבדיקה ממוחשבת המיועדת לצרכי איתור וזיהוי מדויק של הרכיב התקול במערכת אותו יש להחליף או לתקן.

הזמנת טיפול

נגישות