מיזוג רכב

עמוד הבית / מיזוג רכב

מערכות מיזוג לרכב, בדומה לכל מערכת מיזוג אחרת, פועלות על אותו עקרון פיסיקאלי המאפשר נשיאת אוויר מבחוץ לבפנים ודחיסתו לאוויר קר בתוך חלל הרכב. מערכות המיזוג לרכב משלבות בתוכן מספר רכיבים שונים הכוללים בין היתר:

  • מדחס- החלק המרכזי במערכת המיזוג לרכב. רכיב זה אחראי ליניקת גז המזגן ודחיסתו בלחץ גבוה למעבה.
  • מעבה המזגן (רדיאטור)- רכיב הממוקם בחזית הרכב שתקפידו לפזר את החום הנוצר כתוצאה מפעילותו של המדחס.
  • מאוורר- רכיב הממוקם לצד המעבה ותפקידו לקרר את המערכת מהחום הנפלט במהלך פעולת דחיסת הגז.
  • מאדה- רכיב הממוקם בתא הנוסעים בחלל הרכב ותפקידו לקבל את הגז הקר ולפזר אותו כ-אוויר קר באמצעות מפוח.
  • מייבש- רכיב שתפקידו לספוח את הלחות הנוצרת במערכת
  • מפוח- רכבי חשמלי בצורת מנוע קטן האחראי לדחיסה ושאיבה של האוויר מתא הנוסעים ברכב בצורה מחזורית.

תקלות שונות במערכות מיזוג רכב

בדומה לכל מערכת אחרת בכלי הרכב השונים, גם מערכות מיזוג האוויר לרכב עלולות לסבול מאי-אילו תקלות העלולות להשפיע על איכות העבודה של המערכת ותוצאות הקירור. בין יתר התקלות הנפוצות במערכות מיזוג אוויר לרכב תוכלו למצוא: דליפת גז ו/או חוסר גז במערכת, תקלות במדחס המזגן, הצטברות לכלוך במסנן המקשה למעשה על תפוקה מלאה של המזגן, קרע באחד מצינורות המערכת ועוד.

מכיוון שמערכות המיזוג לרכב מהוות רכיב חיוני והכרחי לכל נסיעה אותה אנו מקיימים לאורך ימות השנה ובעיקר בחודשי הקיץ הישראלי, חשוב לבדוק את תקינותה של מערכת מיזוג האוויר ברכב באופן תדיר וקבוע ובמידת הצורך לבצע פעולות ניקוי, תיקון או החלפה של רכיבי המערכת השונים.

אצלנו בטופ קאר סנטר שירותי רכב, תוכלו למצוא מחלקת מיזוג רכב מקצועית המתמחה בכל סוגי התיקונים במערכות מיזוג האוויר לרכב. שירותי המחלקה כוללים בין היתר: אפיון תקלות במערכות המיזוג לרכב, תיקון דליפות גז, תיקון צינורות מזגן ברכב, ניקוי מסננים, תיקון ו/או החלפה של רכיבי המערכת השונים ופתרונות שירות נוספים המאפשרים גם לכם ליהנות ממערכת מיזוג רכב תקינה ואיכותית לאורך כל ימות השנה.

הזמנת טיפול

נגישות