שיפוץ מנועים

עמוד הבית / מידע מקצועי / שיפוץ מנועים

שיפוץ מנועים נעשה משני טעמים: או שהמנוע מאד חם גם בפעולות פשוטות שאתם עושים בנסיעה ישרה. זה מלווה בדרך כלל ברעידות בעת מעבר הילוך אוטומטי (וכמובן ידני), ובסירקולציה חלשה של המזגן על אף שהוא מכויל על פנימית ולא חיצונית. אפשרות שנייה היא שכבר בשלב המצת, הדלקת הרכב – למנוע קשה מאד להידלק והוא מסתובב רבות לפני כן תוך השמעת רעשים שמצביעים על הכבדה בהדלקה. בתהליך שיפוץ מנוע, כשהמוסכניק עושה לכך דיאגנוסטיקה ממוחשבת הוא עשוי להיתקל באחת משתי התקלות שלפניכם, או בשתיהן בו זמנית.

המצבר נגמר

סימפטום: הרכב לא מניע. פתרון: מחליפים מצבר. השירות עשוי להינתן גם אם אינכם במוסך על ידי גרר או רכב חילוץ עם מוסכניק נייד. כמובן שאם הרכב צריך להיגרר למוסך – החלפת המצבר תתבצע בוסך לאחר שהרכב נבדק וזו הייתה הבעיה היחידה שאותרה בו בעת בדיקת שיפוץ מנועים.

תושבת המנוע אינה תקינה

הסימפטום: הרכב השמיע גניחות בהדלקתו הראשונית כמה ימים עד שיום אחד הפסיק כליל להניע. תושבת המנוע רפויה, או אפילו שבורה בחלקים ממנה, והמנוע תלוי על שבר-תושבת ועל כן אינו נופל. כמובן שזה מצריך הגעה למוסך למחלקת שיפוץ מנועים, ואם אינכם יכולים לנסוע, אז על ידי גרר. במוסך, פותחים את המנוע, מבריגים החוצה את התושבת ומחליפים לתושבת חדשה במסגרת תהליך שיפוץ מנועים.

המנוע חם ושרוף בחלקיו

הנסיבות: ברכב ידני לא החלפתם בזמן הילוך, או שהתחלתם נסיעה שלא בהילוך ראשון והקפיצה של הקלאץ' ברכב חיממה את המנוע יתר על המידה. גם ברכב עם גיר רובוטי מהסוג הישן, זה שרותם גם את הנהג להשתמש בגיר הילוכים ולא רק בידית האוטומטית, המנוע עשוי להיכרך אם הרכב נשאר תקוע על הילוך אטי כשאתם מנסים להזרים גז רב בניסיון לייצר נסיעה מהירה. במסגרת שיפוץ מנועים בוחנים את המנוע ובודקים אם ניתן לשפצו לאחר שנשרף. לרוב, במקרה כזה, התהליך אינו בר ביצוע ונדרשת החלפת מנוע. סימפטום מקדים: המזגן אינו מקרר.

החלפת מנועים

כשנדרשת החלפת מנועים, יתאים רק דגם המנוע שהובא ברכב שלכם טרם שיפוץ מנועים. השילוב שלו עם מערכת המצברים, ההיגוי והגיר חייבת להתבצע כהלכה וזה אפשרי רק אם הוא מאותו דגם בדיוק כמו זה שהיה לכם בעבר. על כן, במסגרת שיפוץ מנוע לא ניתן לשדרג אותו כמו שעושים בתעשיות אחרות כמו מחשבים וקונסולות. שיפוץ מנועים כרוך בשיבוץ המנוע מהדגם הקודם בקדמת הרכב ובדיקתו באמצעות דיאגנוסטיקה ממוחשבת חוזרת ונסיעת מבחן.

נגישות